Nedaleko americké ambasády v Bagdádu došlo k silným explozím

BAGDÁD | V neděli údajně došlo k silným výbuchům v Zelené zóně v iráckém hlavním městě, kde se nachází americké velvyslanectví. Televize Sky News Arabia s odvoláním na vlastní zdroje informovala, že v blízkosti amerického velvyslanectví explodovaly rakety. Irácké úřady událost zatím nepotvrdily. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bezpečnostní opatření v Bagdádu | foto: youtube.com

O explozích informovala i agentura Reuters, která cituje dva diplomatické zdroje v Bagdádu, jež zaslechly výbuchy poblíž přísně hlídané Zelené zóny, kde se nacházejí vládní budovy a zahraniční ambasády.

Později agentura uvedla, že rakety dopadly na území uvnitř Zelené zóny. Další média tvrdí, že po explozích se rozezněly poplašné sirény. Při incidentu údajně nebyl nikdo zraněn.

Zprávy o výbuchu přišly několik dní poté, co americké ministerstvo zahraničí evakuovalo většinu svého personálu z velvyslanectví v Bagdádu a konzulátu v Arbílu. Dále vyzvalo americké občany, aby se vyvarovali návštěvy Iráku. Jako příčinu uvedlo hrozby terorismu, únosu a vojenského konfliktu. Proto lze exploze také považovat jako americký útok pod falešnou vlajkou na vlastní velvyslanectví.