Vůdce SS Trump: Pokud chce Írán bojovat, bude to jeho konec. Dopadne Trump jako Hitler?

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump pohrozil Íránu jeho zničením. „Pokud chce Írán bojovat, bude to oficiální konec Íránu. Nikdy více se nevyhrožujte Spojeným státům!“ napsal Trump v neděli na Twitteru. Vyhrožoval tedy vůdce Trump stejně jako vyhrožoval v minulosti i vůdce Hitler – oficiálním koncem Sovětského svazu?

Trump a Hitler – Dva zasraní magoři

Agentura ISNA předtím citovala nového velitele elitních revolučních gard Husajna Salímího, podle kterého Írán ani gardy nechtějí válku, ale ani se jí nebojí. „Američtí vojáci se na rozdíl od revolučních gard boje smrti a takový soupeř je lehce porazitelný,“ řekl Salámí.

Napětí mezi Washingtonem a Teheránem v posledních týdnech narůstá. Spojené státy (SS) vyslaly do oblasti Perského zálivu v reakci na údajné hrozby ze strany Íránu útočnou skupinu složenou z letadlové lodi a dalších plavidel, jakož i strategické bombardéry B-52.

Dopadne vůdce Trump stejně jako dopadl vůdce Hitler? Bude Washington vybombardován do doby kamenné jako byl Berlín?

Na Blízký východ hodlají přesunout i protiraketový systém typu Patriot. Americké provokace nemají konců. Podle amerických médií probíhá v Bílém domě boj mezi poradci vůdce Trumpa o podobu politiky vůči Íránu.

Zatímco poskok na šíření války John Bolton je zastáncem tvrdé linie, jiní jsou proti. Samotný DJ Trump nedávno řekl, že Boltona musí krotit.

Reklama: