Marine Le Pen doufá v normalizaci vztahů mezi Ruskou federací a Evropskou unií

PAŘÍŽ | Signál vlasteneckých stran pro zbytek Evropy spočívá v tom, že si nepřejí konfrontaci s Ruskem. Sputniku to prozradila předsedkyně gaullistického francouzského Národního sdružení (bývalá Národní fronta) Marine Le Pen. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Marine Le Pen a Vladimir Vladimirovič Putin

Marine Le Pen se v sobotu zúčastnila velké manifestace v Milánu, kterou organizovala italská strana Liga před volbami do Evropského parlamentu. Ty se letos budou konat v termínu od 23. do 26. května.

„Nemáme žádný důvod k nepřátelským vztahům s Ruskem. Doufáme, že dojde k normalizaci evropských zemí a Ruska. Je to totiž v zájmu evropských států, a myslím, že i v zájmu Ruska,“ řekla na adresu narušených vztahů díky bruselské idiocii a nadvládě Spojených států v rámci EU.


V sobotu Salvini v Miláně pořádal velké shromáždění vlasteneckých stran frakce Evropa národů a svobody (ENF).
Akce, která se konala týden před volbami do Evropského parlamentu, jež proběhnou v období od 23. do 26. května, se zúčastnily strany jako francouzské Národní sdružení, Alternativa pro Německo, nizozemská Strana pro svobodu, bulharská strana Volja (Vůle), české hnutí SPD Tomia Okamury, slovenské hnutí Sme rodina a další strany z Estonska, Belgie, Dánska, Finska a Rakouska.