Matteo Salvini: Zrušení sankcí proti Rusku spojuje všechny slušné lidi

MILÁN | Postoj Evropské unie k sankcím proti Rusku se může změnit, pokud v eurovolbách uspěje panevropská aliance pravicových stran. Myslí si to místopředseda italské vlády Matteo Salvini. V rozhovoru pro Sputnik uvedl, že „všichni slušní lidé“ souhlasí s tím, že sankce je zapotřebí zrušit.

Matteo Salvini a Vladimir Vladimirovič Putin

„Nadále si myslím, že sankce nepotřebujeme. Otázka jejich zrušení spojuje všechny slušné lidi,“ řekl Salvini po skončení velkého shromáždění v Miláně, kterého se v sobotu účastnilo 11 vlasteneckých stran. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Salvini se dlouhodobě staví proti omezujícím opatřením proti Rusku. V rozhovoru zdůraznil, že ekonomické sankce „způsobily škodu a nic nevyřešily“.

„Pokud nástroj nefunguje, tak ho zahodíte,“ řekl. Na otázku, kdy mohou být sankce zrušeny, odpověděl: „Dejte mi možnost, abych se dostal do vůdčích pozic v Evropě a uvidíte.“


V sobotu Salvini v Miláně pořádal velké shromáždění vlasteneckých stran frakce Evropa národů a svobody (ENF).
Akce, která se konala týden před volbami do Evropského parlamentu, jež proběhnou v období od 23. do 26. května, se zúčastnily strany jako francouzské Národní sdružení, Alternativa pro Německo, nizozemská Strana pro svobodu, bulharská strana Volja (Vůle), české hnutí SPD Tomia Okamury, slovenské hnutí Sme rodina a další strany z Estonska, Belgie, Dánska, Finska a Rakouska.