Pád budovy nepřežili tři lidé

PEKING | Pád budovy na jihu Číny si vyžádal nejméně tři mrtvé. Dalších osmdesát sedm osob je zraněno a čtyři uvízly pod troskami. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

zřícená budova v provincii Kuang-si | repro: sohu.com

Při pátrání po obětech záchranářům pomáhají i cvičení psy a speciální technika. Nehoda se stala v pondělí v provincii Kuang-si, přibližně v 01:00 hodin tamního času, kdy spadla konstrukce postavena kolem baru na vrchu třípodlažní budovy.

Po obdržení zprávy, Huang Ming, stranický tajemník oddělení nouzového managementu, okamžitě zasedl ve video centru velitelského střediska, aby vyslal na místo pracovník oddělení pro nouzové řízení a hasičský záchranný sbor autonomní oblasti Kuang-si, informuje čínský sohu.com. Na místě zasahovalo na dvě stovky hasičů, důlních záchranářů a letecká záchranka s vrtulníky.

Čína má přetrvávající problémy s bezpečností při práci i přesto, že vláda usiluje o zlepšení norem. Minulý čtvrtek zemřelo deset lidí v důsledku pádu budovy v čínské finanční metropole Šanghaj. V březnu zas zahynulo sedmdesát osm osob v důsledku exploze v chemické továrně.