Odsouzený francouzský pašerák drog bude v Indonésii popraven

JAKARTA | Indonéský soud v pondělí odsoudil Francouze (35) k smrti za pašování drog. Jde o překvapivý verdikt poté, co prokuratura pro obžalovaného požadovala dvacetiletý trest vězení, informovala agentura AFP.

Felix Dorfin – odsouzenec k smrti zastřelím | repro: BenarNews

Felixe Dorfina zadrželi loni v září s kufrem, ve kterém byly asi tři kilogramy drog včetně extáze a amfetaminů, na letišti na ostrově Lombok, ležícím východně od Bali, kde cizince často zatýkají pro obvinění z drogové kriminality.

Indonésie patří k zemím s nejpřísnější drogovou legislativou na světě. Udělovány tresty smrti tam vykonávají popravní čety, před které již v minulosti postavili i cizince.

„Po uznání Felixe Dofin zákonně a přesvědčivě vinným z dovozu narkotik … je odsouzen k trestu smrti,“řekl předsedající soudce Isnurul Syamsul Arif na jednání soudu na ostrově Lombok.

Ve zdůvodnění rozsudku zmínil jako přitěžující okolnosti účast Dorfina na aktivitách mezinárodního drogového syndikátu i množství drog, které u něj našli. „Jednání obžalovaného by mohlo potenciálně způsobit škody mladší generaci,“ dodal Arif. Kdy bude Francouz zastřelen není zatím stanoveno.