V Egyptě postříleli 12 teroristů jako prašivé psy

KÁHIRA | Dvanáct islamistických teroristů neutralizovala egyptská policie v pondělí zastřelením při raziích nedaleko hlavního města Káhira. Informovalo o tom ministerstvo vnitra. K zásahu došlo den poté, co výbuch bomby u pyramid v Gíze zranil sedmnáct lidí včetně turistů.

egyptské speciální protiteroristické síly | foto: ze-sveta.cz

„Podnikli jsme razii v bytě v Městě Šestého října (u Káhiry, pozn. ed.), využívaného na výrobu výbušných zařízení … Na tyto síly začali střílet, tak zareagovali. Incident si vyžádal sedm mrtvých ze skupiny džihádistů“, kteří byli napojeni na hnutí Muslimské bratrstvo, uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Při další takové razii v káhirské čtvrti aš-Šurúk proti teroristické skupině Hasmas, ozbrojenému křídlu Muslimského bratrstva, bylo při přestřelce zabito pět podezřelých teroristů, dodalo ministerstvo v prohlášení.

V obou bytech byly zkonfiskovány zbraně a munice. „V rámci svého úsilí zneškodnit teroristickou organizaci Muslimské bratrstvo se prostřednictvím národních bezpečnostních služeb dostalo k informaci, že Hasmas připravuje útoky,“ dodalo ministerstvo vnitra.

Muslimské bratrstvo je v Egyptě opět jako teroristická organizace zakázána. Barevnou revolucí se dostalo k moci díky podpoře Spojených států, které podporují v oblasti teroristy.