Teroristé v žoldu Washingtonu Džabhat Fatah aš-Šám se pokusili zaútočit na ruskou leteckou základnu Hmímím

DAMAŠEK – MOSKVA | Teroristé skupiny Džabhat Fatah aš-Šám se v Idlibské zóně deeskalace pokusili 19. května zaútočit na ruskou leteckou základnu Hmímím v Sýrii. K útoku skupina použila raketomety, o incidentu informuje Ministerstvo obrany Ruské federace, na které se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ruská letecká základna Hmímím v Sýrii

„Nehledě na to, že ozbrojené síly Syrské arabské republiky v 00:00 hodin 18. května zcela přerušily palbu, teroristé skupiny Džabhat Fatah aš-Šám v Idlibské zóně deeskalace nadále pokračovali v ostřelování a provokacích. Večer 19. května 2019 se teroristé Džabhat Fatah aš-Šám pokusili zaútočit na ruskou leteckou základnu Hmímím za použití raketometů,“ uvádí se ve zprávě.

Teroristé vystřelili šest raket. Všechny byly zneškodněny protivzdušnou obranou letecké základny. Ruská rozvědka také na západní straně obce Kafer Noble provincie Idlib objevila raketomety teroristů. Ruskými leteckými silami byly zlikvidovány.

„Zároveň systémy protivzdušné obrany severně a severovýchodně od základny zachytily, jak se k základně Hmímím blíží dva drony teroristů. Hlídkující síly ruské základny všechny drony teroristů zlikvidovaly ve značné vzdálenosti od letecké základny,“ uvádí se dále ve zprávě.

„Na ruské základně Hmímím k žádným škodám nebo zraněním nedošlo. Letecká základna nadále funguje v klasickém režimu,“ uvádí zpráva.


Ruská letecká základna Hmímím je v Sýrii už čtyři roky. Za tuto dobu ruská letecká skupina sehrála významnou roli při vítězství legitimní syrské moci nad teroristy a zajištění v této zemi míru, zákonnosti a právního pořádku.
Na základě domluvy se syrskou mocí je ruská základna Hmímím v zemi umístěna natrvalo.
V poslední době jsou útoky teroristů na základnu častější. V dubnu se teroristé pokusili základnu ostřelovat dvanáctkrát, k několika útokům došlo i v květnu.
Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu. (aut: -rav-)

Reklama: