Baltské loďstvo slaví 316. výročí. Záběry z vojenské přehlídky ukazující sílu ochrany evropských bran Ruska

KALININGRAD | Baltské loďstvo slaví další výročí. Jedno z nejstarších ruských námořnictva bylo založeno před 316 lety. Datum je spojeno s prvním vítězstvím ruského loďstva v námořní bitvě pod velením Petra I. 18. května roku 1703. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dne 18. května na 316. výročí flotily v Baltijsku proběhla vojenská přehlídka. Zúčastnilo se jí 1 500 vojáků. Mezi účastníky přehlídky byli také námořní pěšáci, kteří v Den vítězství 9. května prošli po Rudém náměstí v Moskvě.

Nyní Baltské loďstvo disponuje nadvodními a podvodními silami, letectvem, vojskem protivzdušné obrany a pobřežními jednotkami.

Letos bylo Baltské loďstvo doplněno korvetou Projektu 22800 Karakurt, na jejíž zádi je umístěna odpalová rampa raket s plochou dráhou letu Kalibr.

V únoru letošního roku bylo loďstvo doplněno samohybnou houfnicí Msta S. Navíc pobřežní jednotky loďstva získají nové mobilní protitankové komplexy. Letectvo bude i nadále doplňováno SU-30SM.

Baltské loďstvo je jedním z nejstarších v Rusku. Baltské loďstvo vytvořil Petr I. během Severní války (1700-1721). První bojové lodě byly postaveny v letech 1702-1703 v ústí řeky na Ladožském jezeře a na řece Svir.

Балтийский флот