S Životem u vody seznámí návštěvníky Muzejní noc na loveckém zámku Ohrada

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU | V sobotu 25. května je nejen pro rodiče a děti přichystána Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Od 16 do 22 hodin se mohou malí i velcí návštěvníci dozvědět, jak se žije rostlinám a zvířatům v blízkosti vodních ploch a toků. Připraven je také doprovodný program a živá hudba, informuje Národní zemědělské muzeum.

Lovecký zámek Ohrada | repro: Národní zemědělské muzeum Ohrada

Muzeum lesnictví, myslivectví a rybářství na loveckém zámku Ohrada zve návštěvníky na muzejní noc na téma Život u vody. Během sobotního odpoledne a večera se dozví, že hráze rybníků obývají nejen mnozí zajímaví živočichové, ale najdou tu i leckteré houby, vyzkouší si, kolik váží naše běžné druhy ryb, jak rybaří zvířata a jak lidé.

Mohou si také prohlédnout expozici živých rostlin a vodních živočichů od ryb až po pijavice a v muzeu poslechnout přednášku o racích. Čekají je i názorné ukázky, naučné soutěže nejen o přírodě a hlavně spousta zábavy pro malé i velké.

V rámci pestrého doprovodného programu se například dozví, jak se pletou sítě, jak se hází sítí vrhačkou či jak se z rybích šupin vyrábějí dekorativní vzory na oděvy. Během odpoledne akci doprovodí lidové písně kapely Bedrník.

„Lovecký zámek Ohrada sídlí mezi Munickým rybníkem a rybníkem Velký Zvolenov. Máme tak ideální možnost zprostředkovat našim návštěvníkům zážitek ze setkání s faunou a flórou rybniční soustavy jihočeského regionu,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea a ředitel pobočky Ohrada Jiří Houdek.

Reklama: