Skoro jako v ČR! Aktivisté Egyptského demokratického hnutí byli odsouzeni zda demonstraci bez povolení

KÁHIRA | Egyptský soud odsoudil dvacet tři aktivistů demokratického hnutí k třem letům vězení za provedení protestních akcí bez povolení. Byli shledáni vinnými z ohrožení veřejného pořádku a poškození majetku. Loni byl v Egyptě přijat zákon, který zakazuje demonstrace bez povolení policie. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru o soudu s aktivisty, kteří nedodrželi platný egyptský zákon. Tak jak nás poučují všichni šašci, tak platné zákony je třeba dodržovat, ať jsou jakékoliv.

Ilustrační snímek | Zdroj: Hlas Ruska

Ilustrační snímek | Zdroj: Hlas Ruska

Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International označila soud za monstrproces a příklad rozhodnutí vlády potlačit jakoukoli formu nesouhlasu. To je skoro jako v EU, ale tady AI neprotestuje, jelikož protesty by byli proti ní jako agentuře USA na potlačování národních vlád.

Proč ovšem stejná organizace neprotestuje proti českému totalitnímu shromažďovacímu zákonu, kdy jako svolavatel akci ohlásíte a obec jí může zakázat, či jí může rozpustit policie? Takže ani v ČR není možné demonstrovat proti politikům a převážně proti policii. Pokud to zkusíte a svoláte demonstraci proti policii, tak jí policie rozpustí do jedné minuty a pak vás brutálně zmlátí, viz. České Budějovice o loňských prázdninách.

Reklama: