Přijde den, kdy bude Česká republika zase suverénní zemí

PRAHA | Minulý týden se žaloba Evropské komise na Česko kvůli odmítnutí přijmout uprchlíky dostala k Soudnímu dvoru Evropské unie. „Co jste ještě ochotní strpět?“ Na Facebooku tahle zareagoval Klaus ml. a také se přidala jeho kolegyně Zuzana Majerová-Zahradníková, se kterou připravuje novou stranu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

poslanec Mgr. Václav Klaus

Ve středu 15. května Evropská komise požádala unijní soud, aby potvrdil, že Maďarsko, Polsko a Česko nesplnily v souvislosti s jednorázovým programem přerozdělování žadatelů o azyl z Řecka a Itálie podle stanovených kvót své povinnosti plynoucí z unijního práva. Žalobu podala zástupkyně Evropské komise Zuzana Malůšková.

Tři žalované země spolu s Českem nepopírají, že pravidla přerozdělování neplnily, ale brání se tím, že kvóty celá Evropa jakožto nefunkční projekt po dvou letech zrušila.
Tato informace nenechala chladným poslance ze Sněmovny Václava Klause mladšího, ale i jeho kolegyni Zuzanu Majerovou-Zahradníkovou.

„Co jste ještě ochotní strpět? Resp. Co jsme ještě ochotni strpět? Banda darebáků žene naší republiku k soudu, respektive k parodii na soud. Za to, že chceme sami rozhodovat o tom, kdo u nás bude žít,“ napsal v neděli Klaus ml. na svém Facebooku.

„Strašné, ale přijde den, kdy bude Česká republika zase suverénní zemí!!“ dodal.Politička s učitelskou minulostí Zuzana Majerová-Zahradníková a členka stálé delegace Parlamentu v Meziparlamentní unii minulý týden také okomentovala soud s Českou republikou: „Suverenita každé země spočívá v právu říci ne! A tento povýšený a naprosto jasný vzkaz z Bruselu ilustruje, jak se původní záměr významu EU, coby společenství rovnoprávných zemí, vytratil. Co víc si pár dní před volbami přát. Podle skutků poznáte je,“ uvedla na sociální síti.

Poslankyně též na konci dubna brzy po Klausovi odešla z ODS. V květnu už tak prozradila, jaké zájmy spolu chtějí prosazovat po založení nové politické strany.

Jedno z prvních zahájení slyšení okomentoval předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Politik je přesvědčen, že Evropská unie i nadále tlačí na povinné přerozdělování migrantů. A lidé, kteří odmítají migraci, nemohou podporovat EU. „Kdo tvrdí, že je proti migraci, tak nemůže podporovat EU. Nebo vůbec nechápe fakta a souvislosti, jelikož EU = migrace a tím i islamizace. Jsou to spojené nádoby,“ řekl.