Obyvatelé v St. Louis pořádají akci na ochranu práva veřejného nošení zbraně

ST. LOUIS | Více jak čtyřicet lidí vyzbrojených pistolemi a puškami vyšlo do ulic amerického města St.Louis. Hájí své právo na veřejné nošení zbraní. Cílem akce je prověrka nových článků zákonů o zbraních státu Missouri, které to povolují. Američané mají sice ve federální ústavě zakotveno právo držet zbraň, ovšem veřejné nošení zbraní si upravuje každý stát unie po svém. V liberálních státech USA by Vás policie na ulici rovnou zastřelila, jen proto, že byste nesli u pasu nabitý kolt.

Ilustrační snímek | Zdroj: Hlas Ruska

Ilustrační snímek | Zdroj: Hlas Ruska

V polovině října zastřelil v tomto městě policista mladého člověka, údajně po tom, co ten zahájil střelbu. Dodal Hlas Ruska. Avšak příbuzní zabitého prohlásili, že nebyl vyzbrojen. Byl to osmnáctiletý Vonderrit Myers junior. Podobná tragédie, k níž došlo na začátku srpna ve Fergusonu, předměstí St. Louisu, vedla k protestům a nepokojům.

Občané proto chtějí posílit svá práva a bezpečí, jak před policií, tak před zločinci. Veřejné nošení zbraní vždy odrazuje případné agresory, jelikož předem dáváte najevo, co se bude dít, když někdo bude chtít porušit Vaši svobodu. Jiní s tím zase nesouhlasí.

Z města Carlsbad v Texasu John Vojtek

Reklama: