Proameričtí teroristé v Sýrii plánují další inscenaci „chemického“ útoku

DAMAŠEK | Proameričtí teroristé v Sýrii plánují nafingovat chemický útok v obci Džardžanaz a ve městě Sarakíb, kde již byla shromážděna skupina běženců, informoval vedoucí ruského centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii generál Viktor Mefodevič Kupčišin, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek | foro: armadninovny.cz

Dodal, že teroristé, kteří působí v Idlibské zóně deeskalace, mají k dispozici velké množství otravných látek, které přidávají do munice, aby tím inscenovali používání chemických zbraní ze strany vládních vojsk proti civilnímu obyvatelstvu.

„Ozbrojenci mají v plánu provést tuhle inscenaci v obci Džardžanaz a ve městě Sarakíb, kde již byla shromážděna skupina dětí i dospělých z běženců z jižních provincií Sýrie. Podobné přípravy se provádějí na západě provincie Aleppo,“ řekl Kupčišin, Viktor Mefodevič.

V pátek ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že teroristická skupina Fronta an Nusra se v Sýrii chystá znovu k falešné provokaci v provincii Idlib, aby obvinila ruské vzdušné síly z údajného napadení civilistů chemickými zbraněmi.

Ozbrojenci plánovali natočit otravu civilistů vedle fragmentů ruské munice, aby následně zveřejnili záběry na sociálních platformách a v západních médiích, sdělili v armádě. Během posledních dvou týdnů teroristé podle informací zvýšili počet útoků na severozápadní provincie Sýrie, zejména v Idlibu.

Na začátku května zvýšili teroristé četnost útoků na syrské provincie Hama, Aleppo a Latakia. Také se pokoušejí napadnout pozice syrské armády v regionu. Vládní síly reagovaly zesílením svých útoků na teroristy v provincii Idlib.

Syrské síly útočí na sklady, dělostřelecké pozice a pozorovací stanoviště teroristické skupiny Fronta an Nusra.


Ozbrojený konflikt v Sýrii probíhá od roku 2011. Koncem roku 2017 bylo vyhlášeno vítězství nad teroristickou skupinou Islámský stát v Sýrii a Iráku.
V některých oblastech Sýrie pokračuje vyčistění od bojovníků. V současné době se do popředí dostávají politické dohody, obnova země a návrat uprchlíků.
Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu. (aut: -rav-)

Reklama: