Tichooceánské loďstvo slaví 288. výročí

VLADIVOSTOK | Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo video k výročí Tichooceánského loďstva, které slaví 288 let! Za datum jeho vzniku je považován 21. květen 1731, kdy ruský Senát na Dálném východě založil Ochotskij vojenský přístav.

Lodě přístavu v Ochotsku se staly základním článkem při vzniku ruských námořních sil na Dálném východě. Hrály klíčovou roli v zajišťování ochrany zájmů v regionu a následně se transformovaly na Tichooceánského loďstvo.

Dnes je Tichomooceánské loďstvo vybaveno nejmodernějšími typy zbraní. Zahrnuje strategické raketové ponorky, víceúčelové jaderné a dieselové ponorky, lodě na operace v oceánu a blízké námořní zóně, raketové, protiponorkové a stíhací letectvo, jednotky pozemních a pobřežních sil. To všechno loďstvu pomáhá v důkladném zajištění ruské vojenské bezpečnosti v asijsko-pacifickém regionu.

Existují stovky dlouhých plaveb, unikátní hydrografické průzkumy, záchranné operace a návštěvy různých zemí po celém světě. Loďstvo se účastnilo posledních největších manévrů Vostok 2018, společných námořních cvičení Indra Navy 2018, Mořské interakce 2019 a dalších.

Tichooceánské loďstvo | repro: Телеканал «Звезда

Reklama: