Podíl seniorů pod hranicí příjmové chudoby se každoročně zvyšuje

Podíl seniorů pod hranicí příjmové chudoby se každoročně zvyšuje. SPD podporuje zvýšení invalidních a starobních důchodů. Kolem 190 tisíc seniorů má důchod pod 10 tisíc korun.

Tomio Okamura | repro: FB TO

Zhruba 60 tisíc důchodců dokonce pobírá penzi, která nedosahuje ani výše osmi tisíc korun. V podobně tristní situaci jsou také invalidní důchodci. Za tuto situaci nesou plnou odpovědnost všechny parlamentní stany a hnutí, které se podílely na vládnutí od roku 1993, tedy ODS, ČSSD, ANO, KDU-ČSL a TOP 09.

Nikdo z nich nebyl schopen do dnes přijmout důchodovou reformu, která by nastavila takový poměr solidarity a zásluhovosti, který by zvyšoval zásadním způsobem nejnižší důchody a dále aby byly důchody zvyšovány nikoliv procentuálně, ale všem o stejnou částku.

Poslanci ANO, ČSSD, KSČM a Pirátů navíc dne 16. května 2019 v Poslanecké sněmovně na jednání Sociálního výboru odmítli podpořit návrh naší poslankyně Lucie Šafránkové (SPD), aby v rámci avizovaného zvýšení důchodů o 900 korun dostali navíc všichni, kteří mají důchody do 10 tisíc korun měsíčně ještě dalších 900 korun, aby se alespoň trochu dorovnala výše nejnižších důchodů.

Přitom peníze ve státním rozpočtu lze nalézt. Hnutí SPD navrhuje ukončit financování politických „neziskovek“, ukončit vyplácení neadresných sociálních dávek nepřizpůsobivým a podmínit vyplácení pracovní minulostí a čistým trestním rejstříkem a stažení české armády z Afghánistánu. Ušetřené prostředky bohatě postačují ke zlepšení životní situace penzistů s důchodem do 10 000 korun.

Reklama: