U prezidentského paláce v Somálsku došlo k výbuchu

MOGADIŠO | Výbušninou naplněný automobil vybuchl u prezidentského paláce v somálském hlavním městě Mogadišu, informace o zraněných a obětech zatím nejsou k dispozici. O výbuchu informuje místní portál Garowe Online.

zrůda z aš-Šábab

Jak uvádí agentura Sin-chua, po výbuchu byla v okolí slyšet střelba. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. K útoku se zatím nepřihlásila žádná teroristická skupina, která v regionu působí.

Později místní rozhlasová stanice uvedla, že výbuchu podlehlo pět lidí. Portál Garowe Online informoval, že následkem útoku zahynula jedna příslušnice ozbrojených sil, zranění utrpěl poslanec parlamentu Ahmed Ismail Shabel. Odpovědnost za útok islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na globální teroristickou síť Al-Káida.


U prezidentského paláce v Somálsku dochází k teroristickým útokům pravidelně. K poslednímu incidentu došlo v somálském hlavním městě Mogadišu na konci loňského roku.
Tehdy se sebevražedný atentátník odpálil v autě a zabil 16 lidí, další dvacítka osob byla zraněna.
Na konci února 2018 teroristé zaútočili hned dvakrát.
Cílem útoků bombami nastraženými v autech byl prezidentský palác a jeden hotel. Nakonec mají útočníci na svědomí téměř 40 obětí. K těmto útokům se krátce po výbuchu přihlásilo hnutí Šabáb.
Vládním jednotkám se tehdy podařilo zabít pět teroristů.