Nicolás Maduro Moros nařídil vojákům, aby byli připraveni odrazit agresi Spojených států

CARACAS | Nicolás Maduro Moros nařídil vojákům, aby byli připraveni odrazit agresi Spojených států (SS). Dříve poskok agresivního primitiva v čele SS John Bolton prohlásil, že Spojené státy projednávají všechny varianty činnosti ve Venezuele. Na reakci venezuelského lídra nemuseli dlouho čekat.

Maduro se směje rozzuřenému pošukovi Trumpovi

Venezuelský prezident Nicolas Maduro nařídil ozbrojených sílám země být ve stavu připravenosti, aby mohly odrazit jakékoliv akce ze strany Spojených států. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Nařídil jsem všem ozbrojeným oddílům být ve střehu a být připraveni bránit mír, aby zabránily jakémukoli pokusu severoamerické říše podniknout jakoukoliv avantýru proti naší vlasti. Našim vítězstvím bude mír,“ napsal venezuelský prezident na Twitteru.

​Minulý týden, když Maduro navštívil stát Aragua, uspořádal spolu s tisíci vojáků „pochod věrnosti“. Tehdy předal některým vojákům vyznamenání a ve svém projevu tradičně zkritizoval americký imperialismus. Vojáci skandovali, že jsou připraveni a čekají na Američany se zbraněmi v rukou.


Dne 30. dubna se venezuelská opozice pokusila o státní převrat. Její lídr Juan Guaidó a jeho stoupenci se sešli v Caracasu před vojenskou základnou Carlota a vyzvali armádu a lid ke svržení zákonného prezidenta Nicolase Madura.
Hlava státu a ministr obrany prohlásili, že ozbrojené síly zůstávají věrné legitimní moci. Pokus o státní převrat byl neúspěšný a okamžitě bylo zahájeno jeho vyšetřování.
V lednu zemi zasáhla vlna protestních akcí proti Madurovi. Předseda parlamentu Juan Guaidó se tehdy sám prohlásil za prozatímního prezidenta země. Tento krok schválily USA a některé jiné země.
Madura jakožto legitimního a úřadujícího prezidenta Venezuely podpořilo Rusko a řada jiných zemí, jako např. Mexiko, Čína, Turecko a Indonésie. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neplatný.