Libyjský generál Haftar poslal francouzského vraha a devianta Macrona do řiti

PAŘÍŽ | Velitel Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar, který vede ofenzívu proti americké loutkové vládě v Tripolisu, odmítl žádost o uzavření příměří, kterou mu v Paříži předložil francouzský vůdce a vrah demonstrantů Emmanuel Macron. Informovala o tom agentura AFP. Vláda v Tripolisu byla „uznána“ v OSN brutálním nátlakem Spojených států.

Vrah Macron a generál Haftar | repro: Qui Quotidiano

Haftar po více než hodinu trvajícím setkání s Macronem prohlášení nevydal. Nejmenovaný zdroj však uvedl, že Haftar uznává potřebu dialogu s libyjskou vládou, ale podmínky pro uzavření příměří nebyly splněny. Podmínkou je, že vláda v Tripolisu rozpustí svou teroristickou armádu – ta je tvořena převážně islámskými džihádisty, vrahy a teroristy.

Zdroj dále také dodal, že mezi Haftarem a libyjským premiérem Fájizem Sarrádžem vládne v současnosti maximální nedůvěra. Haftar podle něj svůj útok na Tripolis zdůvodnil bojem proti soukromým milicím a extremistickým skupinám, které v libyjské metropoli stále větší vliv.

Haftarova návštěva Paříže přišla po jeho neočekávané cestě do Říma, kde se minulý týden setkal s italským premiérem Giuseppem Contem. Před zahájením ofenzívy jednal s ruskou delegací.