Američtí vrazi budou jezdit po českých dálnicích

PRAHA | Od 24. do 30. května se budou přes území České republiky pohybovat vojáci Severoatlantické aliance (SA). Bude se jednat o příslušníky amerického ženijního praporu a kavaleristy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

okupační a agresivní vojska SS

Vojska Spojených států (SS) Směřují na cvičení, jež bude probíhat v Rumunsku, Bulharsku a Maďarsku. Vojáci SA se budou následně vracet ve dnech od 15. do 25. června.

Vojska SS na české území vstoupí přes hraniční přechod Rozvadov a pojedou po dálnicích D5, D1 a D10 do kasáren ve Staré Boleslavi.

Následně budou směřovat na hraniční přechod Břeclav po D10, D1 a D2. Ostatní jednotky budou směřovat z Náchoda na hraniční přechod Břeclav po silnicích I/33, I/11 a I/38, píše agentura.

Vojenské konvoje SA přesouvající se přes území České republiky se setkávaly v minulosti s komplikacemi. Během přesunu v květnu roku 2018 se porouchalo americké bojové vozidlo na dálnici D5 u Ejpovic na Rokycansku, čímž došlo k vytvoření kolon na dálnici. Celkem se tehdy přes Česko přesouvalo 400 vozidel a 1000 vojáků.

Reklama: