Na Floridě popravili muže, který zabil deset žen

STARKE | Na Floridě ve čtvrtek popravili muže, který v roce 1984 zavraždil deset žen. Jedna z jeho obětí, která útok přežila a pomohla při jeho zatčení, se zúčastnila popravy. Pětašedesátiletý Bobby Joe Long zemřel ve Florida State Prison v 18:55 tamního času. Po té, co jej zabili smrtící injekcí jen zavřel zticha oči.

Lehátko smrti

Vrah během osmi měsíců v roce 1984 terorizoval oblast Tampa Bay. Některé ženy uškrtil, jiným podřízl hrdlo nebo je ubil k smrti.

K jeho zatčení přispěla Lisa Noland, která přežila útok a na popravu se dívala z první řady. Long ji unesl v roce 1984 před kostelem. Později ji znásilnil a pustil na svobodu. Pachatel se přiznal ke všem skutkům a dostal 28 doživotních trestů odnětí svobody. Za vraždu 22-leté Michelle Simms ho však odsoudili k smrti.

Noland uvedla, že den před únosem napsala dopis na rozloučenou, neboť chtěla spáchat sebevraždu po letech sexuálního obtěžování ze strany přítele její staré matky. Žena uvedla, že pokud by měla možnost promluvit s odsouzeným, poděkovala by se mu za to, že si za svou oběť v ten den vybral ji a ne jiné 17-leté děvče, které by se s takovým činem zřejmě nedokázalo vypořádat tak, jako ona.

Noland se později stala policistkou a v současnosti působí jako zástupkyně šerifa v Hillsborough County, a to na stejném oddělení, kterému pomáhala při chycení Longa. Kdo je větší bestie? Vrah nebo společnost, které v jménu údajné „spravedlnosti“ vraždí vrahy?