Proameričtí teroristé v Sýrii ostřelovali leteckou základnu Hmímím. Všechny rakety byly zničeny

DAMAŠEK – MOSKVA | Ministerstvo obrany Ruské federace (RF) informovalo, že teroristé v Sýrii se pokusili zaútočit na leteckou základnu Hmímím. Bojovníci z raketometu vystřelili čtyři rakety, které protivzdušná obrana základny zlikvidovala.

Ruská letecká základna Hmímím v Sýrii

„Okolo 19. hodiny teroristé vypustili čtyři rakety z raketometu na leteckou základnu Hmímím. Všechny rakety byly včas zachyceny prostředky protivzdušné obrany a zneškodněny. Přesným útokem letectva byl raketomet teroristů v Idlibské zóně deeskalace zničen,“ uvádí se ve zprávě.

Ze zprávy také vyplývá, že syrské vládní jednotky s podporou ruského letectva nadále odráží útoky teroristické skupiny An-Nusrá v jižních oblastech Idlibské zóny deeskalace. „Dva drony teroristů shodily bomby na elektrárnu Zara, která leží severozápadně od Hamá. Na budovu elektrárny bylo shozeno pět po domácku vyrobených bomb,“ uvádí se ve zprávě.

Na Ministerstvu obrany RF poznamenali, že elektrárna byla lehce poškozena, k obětem nebo zraněným však nedošlo, jeden dron byl syrskými vojsky sestřelen. Ministerstvo také uvádí, že od 22. května se teroristé snaží obsadit Kafr Nabúdy, přičemž ale ztratili dva tanky, tři raketomety a přes 140 bojovníků. „Kruté boje o Kafr Nabúdu pokračují,” dodali na rezortu.


Ruská letecká základna Hmímím je v Sýrii už čtyři roky. Za tuto dobu ruská letecká skupina sehrála významnou roli při vítězství legitimní syrské moci nad teroristy a zajištění v této zemi míru, zákonnosti a právního pořádku.
Na základě domluvy se syrskou mocí je ruská základna Hmímím v zemi umístěna natrvalo.
V poslední době jsou útoky teroristů na základnu častější. V dubnu se teroristé pokusili základnu ostřelovat dvanáctkrát, k několika útokům došlo i v květnu.
Naposledy se na Hmímím pokusili zaútočit teroristé skupiny Džabhat Fatah aš-Šám, k útoku došlo v neděli. Ozbrojenci vystřelili šest raket. Všechny byly zneškodněny protivzdušnou obranou letecké základny. Ruská rozvědka také na západní straně obce Kafer Noble provincie Idlib objevila raketomety teroristů. Ruskými leteckými silami byly zlikvidovány.
Ozbrojený konflikt probíhá na území Sýrie od roku 2011. V rámci této války stojí Rusko na straně legitimního prezidenta Bašára Asada, který zemi do Sýrie pozval. Ruská federace se na základě tohoto pozvání nachází v Sýrii legálně, na rozdíl od koalice vedené USA, jež se nacházejí na území Sýrie nelegálně bez souhlasu syrské vlády či mandátu OSN. Významnou roli sehrál v syrské válce proti terorismu také Írán.
Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu.

Reklama: