Dva mrtví v Dražůvkách; Střelec zastřelil místostarostu a pak sebe

HODONÍN | Dnes ráno se střílelo v obci Dražůvky poblíž Hodonína. Na místo činu přijelo několik policejních jednotek a také zásahová jednotka. Útočník zastřelil místostarostu a pak otočil zbraň proti sobě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Podezřelý pachatel se uzavřel v domě. Na místo činu dorazilo několik policejních jednotek, zásahová jednotka a vyjednavač,“ uvedl to mluvčí policie Petr Zámečník.

Podle posledních informací se policistům podařilo dostat se do domu, zásahová byla pak stažena. „Poté, co tým vnikl do domu, našel údajného útočníka již bez známek života,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Střelec byl zabarikádován v jednom z místních domů, policie se s ním za pomoci vyjednavače snažila navázat kontakt. „Na místo jsme vyslali lékařskou posádku, inspektora provozu a leteckou záchrannou službu. V péči máme jednu osobu,“ uvedla navíc mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

​Kvůli této situaci bylo zhruba 140 metrů silnice v Dražůvkách kvůli této mimořádné události uzavřeno. Policie vyzvala lidi z okolí, aby nevycházeli ven. ​​„To opatření je kvůli jejich bezpečí,“ vysvětlil policejní mluvčí řekl Zamečník.

Spor o studnu skončil smrtí dvou lidí

​„Právě se kvůli tomu akutně vracím z Ostravy, ze sněmu Svazu města a obcí. Vím, že je tam policejní zákrok, průběžně mě informují. Ale nic v tuto chvíli neřeknu,“ řekla ČTK starostka obce Klára Čudrnáková. Blesk.cz informoval, že postřeleným mužem je místostarosta obce.

Podle sousedů jde o místního podivína. „Už dříve vyhrožoval sousedům, ale nikdy jsem neslyšel, že má zbraň,“ uvedl jeden z místních obyvatel.

„Vyhrožoval, že mně zničí nemovitost a bude se bránit. Použije všechny možné způsoby. Oznámil jsem to na policii a poslali jednotku. Neotevřel, tak v pátek ráno přijeli znovu s povolením ke vstupu,“ řekl TV Prima jeden ze sousedů. „Jádrem sporu je čerpadlo, které si dal do mé studny a bere mně vodu. Dohodli jsme se, že po dvou letech čerpadlo vytáhne. První den řekl, že tak učiní, druhý den už otočil a poslal výhrůžný e-mail,“ dodal.

​Dražůvky leží asi osm kilometrů západně od Kyjova a žije zde téměř 300 obyvatel. Místostarosta asistoval policii jako svědek při pokusu o jednání v rámci předchozích výhrůžek sousedovi.