Vražda! Po Alabamě přijali přísný zákon proti interrupcím i v Missouri

JEFFERSON CITY | Republikánský guvernér amerického státu Missouri Michael L. Parson, zvaný Mike, podepsal v pátek jeden z nejpřísnějších interrupční zákonů ve Spojených státech, který zakazuje interrupce v osmém nebo po uplynutí osmého týdne těhotenství. Informovala o tom agentura AP.

Vražda z rukou lékaře – interupce

Jak dále informuje slovenský katolický a konzervativní deník hlavnespravy.sk, tak výjimka ze zákazu se týká pouze případů ohrožení života matky, nikoliv však znásilnění či incestu. Zákon by měl vstoupit v platnost 28. srpna, pokud ho do té doby nepozastaví soud – očekává se totiž, že bude proti němu podána žaloba.

Lékaři, kteří provedou umělé přerušení těhotenství po překročení stanovené lhůty, mohou na základě zpřísněného zákona dostat v Missouri až patnáctiletý trest odnětí svobody. Ženy za podstoupení interrupce stíhány nebudou.

Minulý týden zavedl přísný interrupční zákon i stát Alabama, kde ho podepsala republikánská guvernérka Kay Ellen Ivey. Tamní právní norma zakazuje potraty i v případech incestu nebo znásilnění. Jedinou výjimkou by mělo být podle nového zákona ohrožení života matky.

Reklama: