Syrská armáda zničila u provincie Hamá raketomety proamerických teroristů

DAMAŠEK | Syrská armáda odpověděla dělostřeleckou palbou na ostřelování teroristů, čímž zničila jejich raketomety na severu provincie Hamá. Sputniku to prozradil zdroj obeznámený se situací na místě, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

útok syrské armády na teroristy

„Nyní zde probíhá poziční válka. Teroristé denně bombardují syrské město Al-Suqaylabiyah a okolní oblasti. Téměř každý druhý den jsou pohřbíváni civilisté, kteří se stali oběťmi ostřelování. Armáda reaguje na ostřelování palbou. Dnes byly zničeny raketomety ozbrojenců,“ řekl zdroj.

Podle zdroje teroristé soustředí své síly v okolí syrského města Kafr Nabúda. Armáda rovněž posiluje své pozice a připravuje se na možné nové útoky teroristů.

Teroristé podporováni Spojeným státy během posledních několika dnů učinili na severu provincie Hamá více než tři pokusy o likvidaci vládních sil. Během útoků teroristé používali tanky, obrněná vozidla a raketomety. Všechny útoky se armádě podařilo úspěšně odrazit. Bylo při nich zlikvidováno velké množství teroristických prašivých psů a také vojenské techniky.


V poslední době jsou častější také útoky teroristů na ruskou leteckou základnu Hmímím v Sýrii. Již v dubnu se teroristé pokusili základnu ostřelovat celkem dvanáctkrát a k několika útokům došlo i v květnu. Naposledy se tak stalo ve čtvrtek 23. května, kdy teroristé vypustili čtyři rakety.
Všechny střely byly včas zachyceny prostředky protivzdušné obrany a zneškodněny, raketomet byl zničen.
Ve stejný den dva drony teroristů shodily bomby na elektrárnu Zara, která leží severozápadně od provincie Hamá.
Na Ministerstvu obrany Ruské federace poznamenali, že elektrárna byla lehce poškozena. Při incidentu však nebyl nikdo zraněn ani usmrcen. Uvádí se, že jeden dron byl syrskými vojsky sestřelen.
V okolí syrského města Kafr Nabúda v provincii Hamá od 22. května pokračují kruté boje. T
eroristé se snaží obsadit město, přičemž ale již ztratili dva tanky, tři raketomety a přes 140 bojovníků.