Rusko musí podporovat Sýrii!

MOSKVA | Podpora syrského národa je velmi důležitá jak celkově, tak i z geopolitického hlediska, řekla poslankyně Státní dumy Ruské federace za krymský region Natalia Vladimirovna Poklonska, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Natalia Vladimirovana Poklonska | foto: sputnik

Předtím sdělila, že do Ruska bylo přivezeno jedenáct dětí, aby jim byla poskytnuta kvalifikovaná lékařská pomoc. Některé z nich byly dopraveny na rehabilitaci do krymských ozdravoven. Několik dětí zůstalo v moskevských a petrohradských klinikách, kde jim budou provedeny ty nejsložitější akutní operace.

„Na tom, jak budou syrští lidé cítit podporu ze strany Ruska, a to především děti, které viděly a prožily válečné peklo, bude záviset budoucí přátelství mezi našimi zeměmi, které je velmi důležité z geopolitického hlediska,“ řekla Sputniku Poklonska, Natalia Vladimirovna.

Podle jejích slov válku v Sýrii potřebují zaoceánské země, které samy nebojují, ale mají z ní zisk. „Vojnu potřebují ti, kteří nenávidí lidi a zemi, v níž probíhá tato válka. Děti válku nepotřebují, to je naprosto jasné. Terorista, který je někým vychován, nakonec přijde ke svému pánovi,“ řekla poslankyně. Vyjádřila přesvědčení, že válečné ničení v Sýrii skončí a v zemi se vše urovná.

„Právě v těžkém období je samozřejmě třeba pomáhat lidem a tím spíše dětem. Je v nich plno naděje a velmi chtějí žít. Je to vše v jejich očích. Nevidět to nebo ignorovat není v našich pravidlech. Všichni musíme chápat, že dnes klademe základy budoucnosti, a to včetně zachování a upevnění skutečně přátelských vazeb rusko-syrských vztahů, a to je právě posílení míru,“ řekla poslankyně.