Ruské raketové vojska probrali první Avangardy, kterými mohou vymazat americkou PVO z povrchu zemského

MOSKVA | Portál topcor přináší informaci, že ruské raketové jednotky přebírají první Avangard do své výzbroje, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk s tím, že ruské raketové vojska přebraly první Avangardy, ty posílají americkou protiraketovou obranu do šrotu, píše deník.

Avangard – raketový komplet | repro: Ministerstvo obrany RF

Spojené státy (SS), které se mermomocí snaží vystupovat jako světový hegemon tak utrpěly nepříjemný úder. Nepomohlo, že SS vystoupily jednostranně z Dohody o raketách krátkého a středního doletu, nepomáhá ani skutečnost, že se v Pentagonu rozhodli začít v blízkosti ruských hranic rozmisťovat nové základny, na kterých se mohou nacházet americké rakety (například i na Slovensku).

„Avangardy jsou zbraní, která bez problémů překonává americkou protivzdušnou obranu a mění ji na kopu ocelového šrotu,“ píše slovenský deník.

Ještě před rokem bylo módní vysmívat se z „Putinovým raketám“ a tvrdit, že jde o prezentace vytvořené počítačovými odborníky. Dnes už nikdo o Avangard nepochybuje, Avangard hodnotí jako jednu z nejnebezpečnějších ruských zbraní, na kterou nemá SS odpověď, i američtí vojenští odborníci.

„Mainstream je z Avangardu nervózní … narušuje se totiž primitivní koncepce o zaostalém Rusku a všemocné Americe. Zombifikovaní mainstreamoví čtenáři neumí pochopit, že situace se výrazně změnila, SS už nejsou hegemonii a v multipolárním světě si budou muset Američané postupně zvykat i na další neúspěchy,“ píše slovenský deník s odkazem na portál topcor.

Rusko díky Avangardem asymetricky zvrátilo americkou převahu. Hlavní velitel ruských raketových strategických vojsk Sergej Karakajev uvedl, že první baterie Avangard probrali do výzbroje členové ruských raketových vojsk v Orenburgské oblasti.

Avangard představuje speciální bojový blok, schopný letět a manévrovat v hypersonickému rychlosti. Ruský vojenský expert Vladislav Šurygin lakonicky konstatoval, že dnes není žádná země na světě schopná Avangard zastavit nebo zničit při jejich útočných manévrech. Rychlost Avangardu je 27 mechů a takovou rychlost nejsou schopny dosáhnout žádné rakety amerických systémů PVO.