Prezident Gruzie chce se setkat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem

TBILISI | Prezident Gruzie Giorgi Margvelašvili potvrdil svou ochotu setkat se s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. „Nabízíme Rusku dobré sousedské a přátelské vztahy. Jsme ochotni o tom jednat“, řekl Margvelašvili. Informovala rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru. Gruzie pod vedením dnes v Gruzii trestně stíhaného Michaila Saakašviliho vyprovokovala válku v Jižní Osetii, kde Ruská federace ochránila rusky mluvící, kteří byli vražděni gruzínskou armádou.

Giorgi Margvelašvili

Giorgi Margvelašvili

Putin ještě 10. února prohlásil v Soči, že je ochoten setkat se s gruzínským prezidentem. „Když to bude chtít, tak proč ne“, řekl, když odpovídal na otázku novinářů. Margvelašvili na to řekl: „Vážně si promyslím Putinova slova o možnosti našeho setkání.“

Nové vedení po Saakašvilim si uvědomuje, že v rámci spolupráce s NATO má být jejich země vklíněna do sporu mezi USA a Ruskem. Samotný Saakašvili, který je trestně stíhán pro zpronevěru státního majetku, kdy se ukrývá v USA a ty jej jako svého agenta odmítají vydat.