Marine Le Pen po vítězství ve volbách do Evropského parlamentu vyzvala k rozpuštění Parlamentu Francie

PAŘÍŽ | Předsedkyně francouzské strany Národní shromáždění Marine Le Pen vyzvala v neděli na rozpuštění dolní komory francouzského parlamentu poté, když její opoziční strana zvítězila ve Francii ve volbách do Evropského parlamentu (EP). Informovala o tom tisková agentura DPA.

Marine Le Pen obvinila vraha Macrona

Marine Le Peno po zveřejnění prvních volebních prognóz prohlásila, že hlasování o novém složení EP bylo zároveň referendem o politice francouzského prezidenta Emmanuela Macron. Ten musí nyní vyvodit důsledky a rozpustit dolní komoru parlamentu, dodala, přičemž označila předpovězené výsledky eurovoleb za vítězství lidu.

Podle údajů zveřejněných zpravodajským kanálem BFMTV by měla strana Marine Le Pen v eurovolbách zvítězit se ziskem 24,2 procenta hlasů. Macronovo centristické hnutí Republika v pohybu (LREM) zaostává s podporou na úrovni 22,4 procenta.

Francouzský premiér Édouard Philippe přijal odhadované výsledky se zklamáním, přesto však nehodlá odstoupit. Podle vyjádření před novináři v Paříži, které přinesla DPA, chce od pondělí dále pracovat na prosazování politického projektu prezidenta Macron, což je výjimečný stav, bití, mrzačení a vraždění demonstrantů ve žlutých vestách. Samotný vrah demonstrantů Emmanuel Macron se k závěru voleb do EP zatím nevyjádřil.

Reklama: