Izrael útočil na Sýrii. Na místě jsou oběti

DAMAŠEK | Izraelští vojáci ostřelovali vesnici v provincii Kunejtra. Objevily se informace o zraněných lidech a také o poškození jednotek vojenského vybavení. O události informovala syrská státní televize. „Izrael zahájil raketový útok na vesnici Tell al-Shaar,“ uvádí se ve zprávě syrské televize.

Golanské výšiny | reprofoto: Sputnik (© AFP 2018 / Jalaa Marey)

Počet zraněných zatím nebyl upřesněn, stejně jako nebyly specifikovány konkrétní typy vojenské techniky,
informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Syrský vojenský zdroj informoval o smrti muže a o zranění jedné osoby. Izraelská armáda na svém oficiálním účtu na Twitteru uvedla, že zasáhla syrskou protiletadlovou pozici poté, co se izraelský vojenský letoun dostal pod palbu.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dodal, že nemá v úmyslu tolerovat agresi. Nutno dodat, že izraelský letoun se nenacházel v izraelském vzdušném prostoru.

Izraelské obranné síly opakovaně útočí na cíle v Sýrii. Naposledy k takovému útoku došlo minulý týden. Orgány země vysvětlují takovou strategii potřebou zastavit snahy Íránu o získání vojenské opory v Syrské arabské republice.

Minulý měsíc Sýrie obvinila Tel Aviv z toho, že uskutečnil nálet na vojenské základny v Masjafu v provincii Hamá na severozápadu Sýrie.


Dne 18. května syrská státní agentura SANA informovala o tom, že protivzdušná obrana (PVO) Sýrie odrazila útok neznámých objektů z území okupovaného Izraelem.

„Neznámé objekty byly vypuštěny z území obsazeného Izraelem, na jihu země, PVO je sestřelila,“ uváděla tehdy SANA, která se odkazovala na vlastní zdroj v Kunejtře.

O den dříve zase syrský vojenský zdroj sdělil Sputniku, že systémy PVO odrazily útok objektů vypuštěných z okupovaných Golanských výšin. V Damašku bylo v noci na sobotu slyšet několik výbuchů.