Japonci protestovali proti návštěvě DJ Trumpa

TOKIO | Tisícovky lidí vyšly v neděli do ulic Tokia na protest proti návštěvě amerického prezidenta Donalda Trumpa a politiky japonského premiéra Šinzó Abe. Na záběrech videa jsou policejní skupiny kontrolující ulice během protestních pochodů s plakáty a hlasitými slogany. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJ Trump a pejsek Abe – Japončíku, poslouchej na slovo! | repro: Nikkei Asian Review

Lidé také protestovali proti ekonomickým plánům Šinzó Abe ohledně firemní privatizace, politiky ve sféře jaderné energie a přítomnosti amerických vojsk v zemi, píše agentura.

Vůdce SS Trump Japonsko „poctil“ návštěvou na řešení obchodní dohody s premiérem Šinzó Abe, zatímco jeho obchodní jednání s Čínou a dialog o jaderné dohodě s KLDR u se dostaly do slepé uličky. V plánech je také diskuse o problému Korejského poloostrova a situaci s Íránem. Japonsko odmítá uposlechnout své okupanty, aby nenakupovalo íránskou ropu.

Vůdce Donald John Trump dnes ukončil čtyřdenní státní návštěvu Japonska a s manželkou Melanií odletěl do Spojených států. Informovalo o tom agentury AP a AFP.

Na cestě do vlasti se Trumpových zastaví na Aljašce, kde si prezidentský speciál Air Force One doplní palivo.

Na závěr své cesty navštívil i loď amerického námořnictva USS Wasp kotevní v ústí Tokijském zálivu, kde promluvil stovkám členem 7. flotily. Spojené státy Japonsko po konci II. světové války permanentně vojensky a ekonomicky okupují.

Reklama: