Úterní glosy 28. 5. 2019

Když slyším triumfální pokřik euroskeptiků nad volebními výsledky ve Francii, Itálii či Maďarsku, říkám si, jaké to bude zklamání, až k žádné podstatné změně ve fungování EU nedojde.

Miroslav Macek | foto: FB autora

Jistě, noví poslanci naplní české přísloví „nové koště dobře mete“ a vynasnaží se být slyšet. Můžeme se těšit na pár brilantních projevů, které nenechají na současném chodu EU nit suchou, a můžeme se nadít euroskeptiků v různých unijních funkcích. Obávám se však, že to bude v podstatě vše. Neboť si stačí odpovědět na otázku: vyhovuje současná politika EU Siemensu? Uniperu? Deutsche Telekomu? Daimleru? Allianz? Firmě Bosch? Münchner Rück a dalším?

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Politická korektnost v SRN dosáhla další mety. Přestal jsem být rodičem. Mám nezletilé dítě ve škole v SRN. Dříve mi chodily dopisy s oslovením „Liebe Eltern“ nebo “ Sehr geehrte Eltern“, tedy „Milí rodiče“ či „Vážení rodiče“. Jistě v pořádku. Jenže, asi by se to oslovení „rodiče“ mohlo někoho dotknout.
A tak mi teď přišel dopis (viz příloha) s oslovením “ Sehr geehrte Erziehungsberechtigte“ – tedy něco jako „Vážení oprávnění k výchově“.
Tak tohle přesně je cesta do pekla…