Levicový dobytek napadl Ladislava Jakla v pražském metru

PRAHA | Neznámí pachatelé napadli v metru někdejšího blízkého spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause, publicistu Ladislava Jakla. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Levicová extremistická špína napadla Ladislava Jakla – má na tom vinu i nenávist šířící Ivan Bartoš sympatizující s teroristy typu Antifa?

K agresi levicové lidské špíny došlo v sobotu večer, ale teprve nyní se tyto informace dostaly na veřejnost. Podle všeho šlo o politicky motivovaný útok, informuje agentura s odakzem na echo24.cz

„Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ okomentoval incident pro daný portál samotný Jakl. Ten dodal, že se útoku zúčastnili dva muži. Je evidentní podle slov útočníků, že to byla levicová extremistická svoloč blízká Pirátům a ČSSD.

Levicová extremistická špína napadla Ladislava Jakla – má na tom vinu i nenávist šířící Ivan Bartoš sympatizující s teroristy typu Antifa

Publicista měl kvůli útoku potlučenou hlavu a levé rameno, lékařskou pomoc však bezprostředně po napadení nevyhledal. Následující den se ale přece jen na pohotovost vydal, a to kvůli podezření na vnitřní poranění dutiny břišní.

„Holt nemám v metru sedět a číst si v telefonu. Kdybych byl stál a dával pozor, jistě bych se mohl bránit,“ uvedl k incidentu Jakl.

Bývalý politik sice nehlásil incident na policii, ale ta byla o útoku informována lékaři. Jakl zatím zvažuje, zda na pachatele podá trestní oznámení. „Co budu dělat, to si ještě promyslím. Jen soudím, že tlouct shora sedícího, je zbabělé,“ dodal k incidentu.

Reklama: