Matteo Salvini hovořil o začátku nové evropské renezance

MILÁNO | Vedoucí postavení stran Liga v Itálii, Národní sdružení ve Francii a strany Brexit ve Velké Británii v uplynulých volbách do Evropského parlamentu je známkou změn v Evropě a začátkem nové evropské renezance, řekl italský vicepremiér a předseda Ligy Matteo Salvini, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Matteo Salvini a Tomio Okamura v Praze

„Nejen Liga se stala první stranou v Itálii, Marine Le Pen se stala první ve Francii, Nigel Farage ve Velké Británii. Je to znamení toho, že se Evropa mění. Už nechce být otrokyní elit, korporací a vlivných sil,“ řekl novinářům ve štábu Ligy v Miláně Matteo Salvini.

Liga, která během předvolební kampaně vystupovala proti současné politice Evropské unie a nejednou kritizovala její vedení, tak předhání spojence ve vládní koalici a konkurenty v současných volbách Hnutí pěti hvězd.

Salvini tvrdí, že výsledky voleb do Evropského parlamentu nebudou důvodem k účtování na domácí politické scéně: „Na národní úrovni se nic nemění“.

„Mým protivníkem byly a jsou levicové síly, které špatně řídily Itálii a Evropu. Spojenci ve vládě jsou mí přátelé, s nimiž se od zítřejšího dne vrátíme k práci. A já počítám s tím, že se vrátíme k plnění bodů vládních programů, které zůstaly stát,“ řekl Salvini.

„Dnešní hlasování svědčí o tom, že se evropská pravidla mění… Rodí se nová Evropa a já jsem hrdý, že se Liga stala účastnicí této nové evropské renezance, která je založena na práci, svobodě, lidech a právech,“ prohlásil předseda Ligy.