Natáčeli tam fake news o chemických útocích? V syrské provincii Hamá objevili „nemocnici“ teroristů z organizace Bílé přilby

DAMAŠEK | Syrská armáda objevila ve městě Qalaat Al Madiq, které bylo osvobozeno od proamerických teroristů, improvizovanou nemocnici tzv. Bílých přileb, obviněných ze simulace chemických útoků, a také vykopaný tunel dlouhý 50 metrů, uvedla v pondělí syrská státní televize, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Americký troll na výrobu propagandy v Sýrii v Bílé přilbě | foto: Sputnik (AFP – Abdulmonam Eassa)

Podle údajů televizního kanálu Syria TV vojáci kontrolovali osvobozené budovy ve městě na severozápadě provincie Hamá a objevili polní nemocnici s velkým množstvím bílých přileb, plynových masek, ochranných chemických obleků a lékařských prostředků proti různým chemickým látkám.

Uvádí se, že část zdravotních pomůcek byla vyrobena v SRN. Podobnou nemocnici objevila armáda v pátek ve městě al-Hvejz.

Kromě toho armáda objevila 20 metrů pod skalou ve městě tunel dlouhý 50 metrů, který teroristé používali jako kryt před útoky armády a k přesunům. „Stěny tunelu jsou z betonu a šířka umožňuje průjezd automobilu. Bojovníci vytvořili v tunelu místnosti pro schůzky vedení skupin a také vězení,“ sdělil korespondent televizního kanálu.

Syrská armáda během vojenské operace zahájené 6. května osvobodila několik měst a obcí na severu provincie Hamá a obsadila strategicky důležitá města Qalaat Al Madiq a Kafr-Nabuda.


Teroristická organizace Bílé přilby, která je velmi známá a podporovaná na Západě, tvrdila, že jejím cílem je záchrana obyvatelstva ve válečných oblastech, ale syrská vláda ji obviňuje ze spolupráce s extremisty a vedení nepřátelské propagandistické činnosti.
Na Ministerstvu zahraničí Ruské federace označili činnost Bílých přileb za součást informační kampaně (válečné propagandy) zaměřené na očerňování syrské vlády a především je obviňují z provokace, která způsobila, že Západ obvinil Damašek z používání chemických zbraní a zaútočil na objekty vládních vojsk.
K incidentu s použitím chemických zbraní v Chan Šajchúnu došlo 4. dubna 2017.
Mise OPCW pro zjištění fakt předala 29. června Společnému mechanismu pro vyšetřování referát o tom, že bylo na místě použito sarinu.
Experti společného mechanismu dospěli k závěru, že za použití sarinu a yperitu nesou odpovědnost teroristé.
Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu.

Reklama: