Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj vrátil vrahovi Michailovi Nikolozisi Saakašvilimu ukrajinské občanství

KYJEV | Vůdce nacistické Ukrajiny Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj vrátil ukrajinské občanství bývalému gruzínskému vůdci, vrahovi, zloději, proamerické děvce a exgubernátorovi ukrajinské Oděská oblasti Michailu Nikolozisi dze Saakašvilimu.

Michail Saakašvili – Gruzínský vrah zloděj a lhář si požírá kravatu

Příslušná vyhláška byla zveřejněna v úterý na internetové stránce hlavy státu. Ukrajinský komik v roli prezidenta zrušil klauzuli o ztrátě Saakašviliho ukrajinského občanství, která byla v dekretu č. 196 ze dne 26. července 2017, informovala agentura Ukrinfom.

Saakašvili, na kterého Gruzie vydala mezinárodní zatykač, jelikož v zemi je obviněn z vražd, korupce, rozkrádání a potlačování lidských svobod, za vrácení občanství poděkoval komikovi na Facebooku. Ještě začátkem května tvrdil, že se chce vrátit na Ukrajinu a že by rád pomáhal nově zvolenému prezidentovi.

„Ukrajina je můj domov … Určitě přijdu na Ukrajinu,“ řekl Saakašvili pro televizní stanici Belsat. Podle vlastních slov by chtěl působit jako poradce Zelenskyj, který vystřídal v úřadu dosavadního ukrajinského prezidenta Petra Olexijovyče Porošenko.

Saakašvili v letech 2015 a 2016 působil jako gubernátor ukrajinské Oděská oblasti. Do této funkce ho jmenoval tehdejší nacistický vůdce a zloděj Porošenko, se kterým se však později rozešel.

V roce 2017 Saakašvilimu odebrali ukrajinské občanství a z země ho vyhostili. Stal se tak člověkem bez občanství, protože už dva roky předtím přišel o občanství i ve svém rodné Gruzii, kde je považován za zločince. Po vypovězení z Ukrajiny se zdržoval v Nizozemsku, které jej odmítlo na základě mezinárodního zatykače zatknout a vydat do Gruzii, kde mu hrozí minimálně doživotní vězení.

Reklama: