Haftarova armáda předala Egyptu důležitého teroristu; Bude popraven!

TOBRUK | Ozbrojené síly z východu Libye, vedené velitelem Chalífa Haftarom, v úterý večer oznámily, že egyptským úřadům předali významného egyptského teroristu, jehož zatkli loni v říjnu.

Hišam Ašmáwí | repro: Egypt Today

Libyjská národní armáda (LNA), která vede kontrarevoluci proti proamerickému režimu, který svrhl Kaddáfího, v online prohlášení napsala, že předání Hišama Ašmáwího následovalo po setkání Haftara a šéfa egyptské špionážní služby v libyjské vesnici Radžma.

Ašmáwího, často označovaného za nejnebezpečnějšího teroristu Egypta, zatkli v říjnu při bezpečnostní operaci ve východlibyjském městě Darna, baště islamistických teroristických milicí, připomněla ve středu ve zprávě tisková agentura DPA.

Egyptské úřady ho obviňují z účasti na smrtícím útoku na policii v západoegyptské poušti v říjnu 2017, na atentátu na generálního prokurátora Hišama Baraka v roce 2015 a na bombovém útoku proti bývalému ministrovi vnitra Muhammadovi Ibrahima v roce 2013.

Egyptský vojenský soud v prosinci 2017 odsoudil v nepřítomnosti Ašmáwího a devět dalších podezřelých teroristů k vině a k trestu smrti za provinění, že podnikli sérii vražedných útoků.