V Japonsku před vůdcem SS Trumpem skrývali loď USS John S. McCain.

TOKIO – WASHINGTON | Bílý dům údajně požádal, aby válečná loď pojmenovaná po zesnulém senátorovi Johnu McCainovi a kotvící v Japonsku nebyla vůdci SS Donaldu Johnovi Trumpovi během jeho nedávné návštěvy na očích. Informoval o tom ve středu deník The Wall Street Journal.

USS John S. McCain | foto: U.S. Navy (Mate 3rd Class Todd Frantom – CC by0.0 – Public Domain)

„Loď USS John S. McCain nesmí být na dohled,“ psalo se v e-mailu Bílého domu zaslaném velení americké námořní základny v japonském městě Jokosuka, kde vůdce SS Trump v úterý přednesl projev z paluby jiné válečné lodi, které se podílejí na nekončící okupaci Japonska, která začla porážkou císařství v roce 1945.

Loď USS John S. McCain byla v té době na základně v opravě a nebylo možné, aby z doku odplula a zakotvila na jiném místě. Z tohoto důvodu bylo její jméno na trupu jen zakryté. Posádka lodě dostala na celý den volno, napsal The Wall Street Journal.

Donald John Trump a John McCain nikdy neskrývali svou vzájemnou averzi. Trump, který byl osvobozen od služby v armádě, v roce 2015 znevažoval republikánského senátora za status hrdinu války ve Vietnamu, kde strávil pět let v zajetí. Tam se měl vyšinout a zbláznit. Donald je údajně blázen od narození.

John McCain