Týrají ho? Politického vězně Assange přemístili do nemocnice. Má vážné zdravotní problémy

LONDÝN | Zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assange zatkli v rozporu s mezinárodním právem zmrdi v britských policejních uniformách 11. dubna, od té doby se novinář nachází v britské věznici Belmarsh. Ta je určena pro teroristiy (!?!) Teď ho přemístili na lékařské oddělení, informuje WikiLeaks na Twitteru.

Julian Assange po zatčení britskými bastardy | repro: Sputnik (© REUTERS / Henry Nicholls)

Organizace vyjádřila znepokojení zdravotním stavem Juliana Assange. Portál sděluje, že zdraví zakladatele se značně zhoršilo po sedmi letech, které strávil na velvyslanectví Ekvádoru v podmínkách, které podle WikiLeaks, jsou neslučitelné se základnými lidskými právy.

Obhájce zakladatele WikiLeaks Per Samuelson sdělil, že minulý pátek se Assange cítil tak, že s ním nebylo možné normálně komunikovat.

„Během sedmi týdnů v Belmarsh se jeho stav se stále zhoršoval, silně zhubnul. Rozhodnutí vedení věznice přemístit ho na lékařské oddělení mluví samo za sebe,“ píše v prohlášení WikiLeaks.

Uvádí se, že nové soudní jednání o extradici Assange proběhne u soudu obvodu Westminster. Stalo se tak a bez přítomnosti Assange, což jen dokazuje, že režim v Británii je zločinecký! Je Assange v britském kriminále nelidsky týrán?

Brutální britský policejní dobytek vynáší Assange z budovy


Assange je znám díky publikacím, které odhalily činnost USA během vojenských operací v Afghánistánu a Iráku, včetně vraždění civilistů. Týkaly se také podmínek, ve kterých přebývají vězni ve věznici Guantánamo na Kubě.
Assange byl v roce 2010 ve Švédsku obviněn ze sexuálního obtěžování a znásilnění. Novinář odmítal všechna obvinění. Podle něj ženy, které ho zažalovaly, to udělaly kvůli mstě a tlaku úřadů. Od června roku 2012 se ukrýval na ekvádorském velvyslanectví. Bál se totiž, že bude vydán do skandinávské země.
Ráno 11. dubna 2019 byl Assange zadržen na základě zatykače z roku 2012, kdy se nedostavil k soudu, a také na žádost úřadů Švédska a Spojených států. Soud v Londýně zjistil, že Assange také porušil podmínky pro propuštění na kauci a odsoudil zakladatele internetového portálu WikiLeaks na 50 týdnů vězení.
Obžalovaný zatím zůstává ve vazbě. Velká Británie požádala Spojené státy, aby poskytly všechny nezbytné dokumenty pro jeho vydání, a to do 12. června.
Minulý týden říše zla Spojené státy vznesly nová obvinění ze špionáže a odhalení tajemných informací. Teď mu hrozí do 175 let ve vězení. Rozhodnout o extradici novináře do SS musí soud.

Reklama: