Diktatura a totalita! Zvolený evropský poslanec Puigdemont oznámil, že nebyl vpuštěn do Evropského parlamentu

BRUSEL | Bývalému předsedovi vlády Katalánska a formálnímu prezidentovi jednostranně vyhlášené Republiky Katalánsko Carlesu Puigdemontovi odmítli vydat dočasnou propustku do Evropského parlamentu. Za europoslance byl zvolen ve volbách, které proběhly 26. května.

Euronacisté

Podle zákona poslanci Evropského parlamentu ze Španělska musí v Madridu převzít ustanovení o zvolení, zároveň musí přísahat na věrnost ústavy. Ústřední volební výbor Španělska tuto proceduru naplánoval na 17. června. Pokud ale Puigdemont a Antoni Comín překročí španělskou hranici, budou tamním fašistickým režimem zatčení a uvězněni.

„Generální tajemník Evropského parlamentu vydal instrukce, abychom ani Antoni Comín, ani Oriol Jungueras, ani já nemohli podniknout žádné akce jako evropští poslanci. Nemají k tomu žádné zákonné důvody,“ napsal Puigdemont na svém Twitteru. Evropský parlament se tak podílí na pronásledování politiků ve společní s fašistickým režimem z Madridu.

Dodal navíc, že jeho a Comína nenechali vstoupit do budovy Evropského parlamentu, protože jejich jména byly v seznamech zvýrazněny šedou barvou.

Carles Puigdemont a také řada dalších katalánských politiků, včetně bývalého člena jeho vlády Antonia Comína, opustili Španělsko hned poté, co regionální parlament vyhlásil nezávislost Katalánska a republiku.

Ve Španělsku bylo po všech zúčastněných vyhlášeno pátrání. I přesto španělské soudy umožnily politikům, kteří se nachází v zahraničí, aby se zúčastnili voleb do Evropského parlamentu. Jinak by došlo k porušení Evropské listiny základní práv a svobod – volit a být volen.

Na základě hlasování španělského lidu se do Evropského parlamentu dostali Puigdemont a Comín a také Oriol Jungueras, který se v souvislosti s „katalánským případem“ nachází v cele předběžného zadržení, několik let.