Rusko zavedlo odvetné sankce proti EU

MOSKVA | Moskva rozšířila seznam představitelů členských států EU, kterým je zakázáno vstupovat na území Ruska. Jejich počet bude roven evropskému seznamu, který unie zveřejnila v dubnu. Informovalo o tom Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace (RF). Jedná se o reciproční opatření na rusofobní agresi EU vůči RF.

Modrý hadr posetý hvězdami v plamenech

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak ministerstvo připomnělo, že Evropská unie nedávno uložila řadu jednostranných sankcí proti osmi Rusům. Ministerstvo zároveň zdůraznilo, že důvody pro takové rozhodnutí EU byly nepodložené a někdy absurdní. Ovšem v EU vládou idioti, tak se není čemu divit.

„V tomto ohledu se ruská strana rozhodla rozšířit vzájemný seznam zástupců členských zemí a institucí EU, kterým je zakázáno vstupovat na území Ruské federace. Počet osob v ruském seznamu byl uveden do rovnováhy se seznamem Evropské unie,“ uvádí se ve zprávě.

V březnu tohoto roku Evropská unie kvůli incidentu v Kerčském průlivu zavedla protiruské sankce. Rozhodnutí bylo zveřejněno v oficiálním časopisu unie. Ovšem jednalo se o teroristickou agresi nacistické Ukrajiny, tím EU jasně dokázala, že podporuje šíření nacismu v Evropě.

Ministerstvo zahraničí RF tehdy následně informovalo, že Rusko bude reagovat. „Ruská strana neponechá bez reakce nepřátelské jednání EU,“ uvedlo ministerstvo na svých oficiálních stránkách.


Teroristická agrese nacistické Ukrajiny v Kerčském průlivu:
Dne 25. listopadu narušily ukrajinské vojenské lodě Berďansk, Nikopol a Jany Kapu státní hranici Ruska. Několik hodin prováděly na místě nebezpečné manévry a ignorovaly požadavky ruských úřadů.
Následně bylo rozhodnuto tyto narušitele zadržet.
Na palubě se nacházelo celkem 24 členů armády, včetně pracovníků Služby bezpečnosti Ukrajiny. Všichni byli zatčeni a obviněni z narušení státní hranice.
Kyjev následně obvinil Moskvu z agrese. Ukrajinská vláda na území deseti oblastí vyhlásila válečný stav. Tento režim dovoloval dočasně omezit ústavní práva a svobodu občanů, včetně práva účasti ve volbách.
Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin označil incident v Kerčském průlivu za předem naplánovanou provokaci, která souvisí s velmi malými šancemi Petra Porošenka v blížících se prezidentských volbách.
Ruský prezident prohlásil, že pohraničníci plnili své povinnosti, pokud jde o ochranu státní hranice.