Na řece Amur proběhlo přeshraniční spojení dvou velmocí

BLAGOVĚŠČENSK | Ruští a čínští dělníci v pátek slavnostně spojili obě strany mostu přes řeku Amur mezi městy Blagověščensk a Chej-che. Stavba mostu byla zahájena v roce 2016 zároveň na obou březích a plánovalo se, že musí být dokončena do dubna 2020.

Podle ruského ministra rozvoje Dálného východu Alexandra Alexandrovič Kozlova všechny práce probíhají podle plánu a zatím neexistuje žádný důvod, aby se dokončení nestihlo.

Ruský prezidentský vyslanec ve Federálním distriktu Dálného východu Jurij Petrovič Trutněv poukázal na to, že most je další příležitostí pro investice v oblasti Dálného východu Ruska, další příležitost pro rozvoj ekonomiky země.

Most přes řeku Amur je kabelový most s nízkými sloupy. Silnice dlouhá 1 080 metrů bude mít v obou směrech dva jízdní pruhy. Očekává se, že most bude mít roční přepravní kapacitu tři miliony tun nákladu a 1,4 milionu cestujících.

Po jeho uvedení do provozu bude tok cestujících více než pět tisíc lidí denně. Každý den bude moci most překonat 630 nákladních automobilů, 164 autobusů a 68 aut.

Most přes Amur spojuje Rusko s Čínou | repro: © Sputnik (Dmitrij Tupikov)