Třináct mrtvých. Politický korektní střelec střílel po všech přítomných bez rozdílu. Nevybíral si

VIRGINIE BEACH | Dlouholetý zaměstnanec veřejné správy zastřelil v pátek ve městě Virginie Beach v americkém státě Virginie dvanáct lidí a následně byl odstřelen policií, informovala agentura DPA, na kterou se odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

„Střelec zastřelil jednu osobu venku před komplexem městských budov, ve kterém pracoval a pak vešel dovnitř a okamžitě začal střílet po všech přítomných bez rozdílu,“ řekl novinářům šéf místní policie James Cervera.

„Muž byl ozbrojený ruční zbraní ráže 45, vybavenou tlumičem,“ řekl Cervera. Po tom jak začal střílet, čtyři policisté vnikli do budovy a začala se dlouhotrvající přestřelka s útočníkem. Policistům se nakonec podařilo útočníka zneškodnit. Byla mu poskytnuta první pomoc, avšak četným zraněním nakonec podlehl.

„Toto je nejčernější den v historii města Virginie Beach,“ řekl starosta Bobby Dwyer. „Lidé, kterých se to týká, jsou naši přátelé, kolegové, sousedé,“ dodal.

Útočník byl zaměstnancem oddělení veřejných prací města, které spravuje veřejnou infrastrukturu. Jeho identita je úřadem známa, ale nebude zveřejněna, pokud nejsou identifikovány všechny oběti a vyrozuměny jejich rodiny.

Tisková konference po smrtonosné střelbě v Virginia Beach | repro: youtube.com

Reklama: