Zelenofeťácko internacionála

O Straně zelených se kdysi vyprávěl vtip, že je jako meloun: Navrch zelená a uvnitř rudá. Jisté reminiscence této anekdoty mi asociuje zapojení českých pirátů do zelené frakce uvnitř Evropského parlamentu. Dalo by se to shrnout prostým a všeobjímajícím heslem SVŮJ KE SVÉMU! Dvě různé tváře téže ideologie!

Jan Kopal

Obě strany mají svůj neomarxistický základ, levicové vidění světa a kladný postoj k legalizaci drog, despekt vůči tradiční rodině a vžité eurohujerství. Bez nadsázky se dá říci, že na půdě EP vzniká projekt Zelenofeťácké internacionály bojující za lepší zítřky nasáklé trávou a nenávistí ke všem, kteří nesdílejí jejich ideje. Sorosova mládež a její vzorový oddíl, kde neschází ani úderka namířená proti odpůrcům. To jsou přesně oni.

Na druhou stranu se konečně odhaluje pravá podstata a ledví pirátů, kteří předstírají, že jsou středovou stranou s liberálním programem. Většina jejich voličů však jasně tíhne doleva a svými skutky zřetelně ukazují, že jsou ovlivněni (neo)marxistickou ideologií. Strana s takovým základem nikdy nebudou tíhnout ke svobodě, ale naopak k totalitnímu vidění světa.