V SS se rozhodli redefinovat termín lidských práv. Aby je mohli pošlapávat a vraždit lidi?

WASHINGTON | Na ministerstvu zahraničí Spojených států (SS) se rozhodli redefinovat termín lidských práv. S tímto cílem hlava úřadu Mike Richard (M.Rd.) Pompeo svolá zvláštní komise. „Nový termín by se měl navazovat na přirozený zákon a přirozená práva,“ nformuje o tom ANC News.

Mike Richard (zkráceno na M.Rd.) Pompeo – vhodný zmrd k oběšení? | repro: Axios

Jak dále poznamenává světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak M.Rd. Pompeo jde o snahy vytvořit dokonalý pojem lidských práv, který by měl sloužit základem pro prosazování americké zahraniční politiky v této otázce, což se dá přeložit, že je mohou pak kdekoliv i pošlapat, když nebude někdo chtít Washingtonské vrahy poslouchat.

„Je to důležitá revize toho, jak přemýšlíme o lidských právech v rámci našeho diplomatického úsilí,“ uvedl M.Rd. Pompeo.

Na ministerstvu zahraničí SS se zřekli poskytnout další komentáře, ale zveřejnili oznámení, že Komise pro nezcizitelná práva (Commission on Unalienable Rights) bude poskytovat ministru zahraničí rady a doporučení, které se týkají mezinárodních záležitostí v oblasti lidských práv.

Co poradí vrahovi Pompeovi komise v rámci pošlapávání lidských práv Portorikánců, kteří jsou se svou zemí součásti SS, ale nemají volební právo – jsou to občané druhé kategorie, kteří slouží maximálně jako otroci v rámci vojsk SS.

V oznámení se také uvádí, že komise poskytne nový pohled ohledně diskurzu lidských práv a jeho odchýlení od základních principů přirozeného zákona a přirozených práv „amerického národa,“ který byl budován na brutální genocidě původních obyvatel a teroristické válce vůči Velké Británii, jako i anexe a nekončící okupace Texasu a jižních států, které ukradli ve válce Mexiku.

Podle ABC News iniciativa amerického MZV vyvolala pobouření jak mezi zástupci samotného úřadu, tak i mezi ochránci lidských práv. Důvodem je neprůhlednost interpretace pojmu „přirozený zákon“.

Dodává se, že mnozí konservativní myslitelé ho používají jako synonymum pro „božské právo“, což okamžitě vyvolává diskuse ohledně toho, jak by to mělo ovlivnit otázky sexuality, potratů atd. Pokud to ovšem povede k umravnění buzerantů a genderistů, tak proč zas ne. Na všem špatném může být něco dobrého.

Vzhledem k tomu agentura upozorňuje na profesora Princetonské univerzity Roberta Georga, který je zařazen mezi kandidáty do členů komise. Ten měl údajně velkou roli ve vytvoření komise a ve své knize „K obraně přirozeného práva“ uváděl, že práva homosexuálů a práva žen na potraty by mohly být omezeny a zastupoval náboženskou svobodu.


Lidská práva a dvojí metr:
V březnu 2019 ministerstvo zahraničí SS zveřejnilo každoroční zprávu ohledně mezinárodní situace v oblasti lidských práv. V dokumentu americký úřad kritizoval Ukrajinu, Írán, Čínu a Rusko. Proč nekritizoval sebe za Portoriko?
Na ruském ministerstvu zahraničí uvedli, že zpráva nevypadá jako objektivní výzkum.
Upozornili na to, že zpráva SS úplně zapomněla na pojem suverénnosti a mezinárodního principu nezasahování do vnitřních záležitostí států.
Bylo také uvedeno, že pod záminkou ochrany lidských práv se Spojené státy snaží zamaskovat své geopolitické a ekonomické zájmy, což vede k porušování lidských práv v zahraničí ze strany SS a svědčí o dvojím metru v zahraniční politice Washingtonu.

Reklama: