Pět let zločinů! Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu. Komunista Ondráček je na koni

KYJEV – PRAHA | Na Ukrajině vybuchla největší bomba za ostatních pět let, informuje o zjištění Generální prokuratury na Ukrajině slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Bude Porošenko šibeničkou odměněn?

„Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu, protože je to v naprostém rozporu z Ústavou země,“ uvedl na tiskové konferenci bývalý náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny generálplukovník Vladimír Zaman, kterého obvinili z velezrady, rozkladu ukrajinské armády a „předání“ Krymu Rusku.

Generála zatkli ještě v únoru, ale před pár dny ho pustili na svobodu, připomíná slovenský konzervativní deník, jak by generál pronásledován nacistickou ukrajinskou juntou.

Jak příznačné ukrajinští nacističtí teroristé páchali na Donbasu teroristické činy a nacista Porošenko to označoval, za protiteroristickou operaci – učil se od CIA rychle, jak šířit lži

Vladimir Zaman poskytl rozhovor médiím. Uvedl, že Generální prokuratura Ukrajiny provedla expertizu a zjistila, že použití armády proti civilnímu obyvatelstvu je nezákonné a absolutně protiřečí ukrajinské Ústavu.

Dále zdůraznil, že současné vedení země pošpinilo jeho jméno a čest a prostřednictvím soudů bude bojovat oočištění. Zdůraznil, že je nevinný ve všech bodech obžaloby.

Šok! S otevřenou hubou jen zírají…

Doněck po ostřelování ukrajinskými nacistickými agresory

Ukrajinské média mimořádně živě komentují nejnovější události, které otřásly celou zemí. V komentářích novinářů a desítek stovek lidí na sociálních sítích se zdůrazňuje tentýž „aktuální a hlavně včasný objev.“

„My jsme o tom věděli 5 let, ale nevšímali jsme si to a ani neuvědomovali. Použití armády proti vlastnímu lidu je v rozporu s Ústavou. Jak je možné, že si to 5 let nikdo nevšímal?“ je asi největší apel.

Novináři, analytici a veřejnost vyzývají, aby byli tvrdě potrestáni všichni kompetentní, počínaje exprezidentem Porošenkem. „K probuzení došlo po 5 letech …“ připomíná slovenský deník.

Jak příznačné ukrajinští nacističtí teroristé páchali na Donbasu teroristické činy a nacista Porošenko to označoval, za protiteroristickou operaci – učil se od CIA rychle, jak šířit lži

Známá analytička deníku Strana Olesja Medveděvová, která ve své pravidelné relaci „Jasně, srozumitelně“ jasně a vtipně říká, co všechno se děje v rodné zemi, zcela jasně a srozumitelně vysvětlila, že použití armády proti civilistům je zločin.

Zdůraznila, že v souladu s článkem č. 17 Ústavy se Síly Ukrajiny nemohou používat proti civilnímu obyvatelstvu a nemohou se účastnit žádného konfliktu uvnitř země. Na to jsou speciální jednotky, kukláči, policie apod. Ozbrojené síly lze použít pouze v případě vnější agrese.

Stání terorismus vůči vlastnímu lidu

Následky ostřelování Doněcku 1. VI. 2015 | Foto: ria.ru

Poprvé expertiza Generální prokuratury Ukrajiny zjistila, že armáda a nezákonné dobrovolnické prapory, které bojují na Donbasu, jsou tam protizákonně a páchají protiústavní zločiny.

Na toto zjištění postačilo „pouze pět let“ … ironizuje autor článku slovenského webu Eugen Rusnák. Ukrajinský advokát Oleg Životov pro média uvedl, že expertiza Generální prokuratury je oficiální dokument, na jehož základě lze obvinit každého vojáka, který bojoval na Donbasu z více zločinů a odebrat těmto vojákům všechny výhody, slevy a privilegia, které jim byly uděleny jako účastníkům údajné „protiteroristické operace“ na Donbasu.

Jak příznačné ukrajinští nacističtí teroristé páchali na Donbasu teroristické činy a nacista Porošenko to označoval, za protiteroristickou operaci – učil se od CIA rychle, jak šířit lži

„Podrobnosti tiskové konference a mimořádně zajímavé informace, které uvedl Vladimír Zaman, našim čtenářům poskytneme zítra. A zatím … Pro ty, kteří docela dobře ovládají ruštinu, nabízíme vynikající, profesionální a vtipný, ale hlavně velmi aktuální komentář Oles Medveděvy. Mimořádně zajímavé jsou i komentáře diváků pod videem, drtivá většina kterých, prakticky 99 procent odsuzuje použití armády na Donbasu, diví se, že podobný zločin objevili až po 5 letech a vyzývá potrestat všech viníků,“ píše Eugen Rusnák.

„Otisknou tuto zprávu česká média?“ ptá se komunista Ondráček, který Doněck nedávno navštívil

Zdeněk Ondráček – komunista a esnbák | foto: stalo-se.cz

Poslanec PS PČR a člen KSČM Zdeněk Ondráček na své stránce na Facebooku zareagoval na zprávu, že experti Generální prokuratury Ukrajiny dospěli k závěru, že využití Ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu bylo od samého počátku vojenské operace nelegální. Ondráček je zvědav, jestli o tom budou psát česká média, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ve svém příspěvku Ondráček odkazuje na článek ruského novináře na webových stránkách zpravodajské agentury RIA Novosti. V článku je napsáno, že účast ukrajinských ozbrojených sil na vojenských operacích uvnitř země přímo odporuje článku Ústavy Ukrajiny, který zakazuje používání armády ve vnitřních konfliktech. Je určena výhradně k odrazení vojenské agrese. V tuzemsku mohou být zapojeny pouze jednotky Ministerstva vnitra. Má to důsledky jak pro všechny vojáky, tak i pro vrchního velitele, kterým v té době byl Petro Porošenko.

V ukrajinských médiích nazvali tuto zprávu jako šokující. Přední česká média o tom nic nenapsala. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček se na svém facebookovém účtu ptá: „Jsem zvědav, zda tuto zprávu otisknou nebo dementují některá česká média? Kdy už tam bude konečně mír?“

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček navštívil Doněck v květnu. Podle něj šlo o soukromou návštěvu a do oblasti přivezl humanitární pomoc. Ondráčkovi se však dostalo slavnostního přijetí hlavou DLR Denisem Pušilinem. Při jeho příjezdu vojenský orchestr zahrál i českou hymnu. Cesta poslance na Donbas také vyvolala vlnu kritiky ze strany českých politiků.

Již v lednu 2016 navštívil Ondráček Donbas spolu se svým komunistickým kolegou Stanislavem Mackovíkem. Nutno poznamenat, že Ondráček má na Ukrajinu zakázaný vstup a je považován za nežádoucí osobu.

Reklama: