Prokurátor Pavel Zeman šířil fake news a vyhrožoval: Bude odvolán? Uvedl: Zjištění Komise o Babišovi jsou závažná, může jít o trestný čin

PRAHA | Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman považuje zjištění, která obsahuje návrh auditní zprávy Evropské komise ve věci střetu zájmů premiéra ČR Andreje Babiše, za velmi závažná. Prohlásil to v nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce. Ovšem jedná se o fake news a vyhrožování, jelikož jí sám nemohl ani číst. Zneužil svého postavení vrchního žalobce a na minutu by měl být jako havloidní vlastizrádce vyškolený ve Washingtonu odvolán a vsazen za mříže pro spáchání zločinu zneužití pravomoci úřední osoby.

Prokurátorský havloidní zmrd Zeman u teplouše Moravce v hovnometu ČT

Pavel Zeman uvedl, že Nejvyšší státní zastupitelství vypracuje vlastní analýzu auditu. Hotová bude za dva až čtyři týdny. Už teď se ale domnívá, že věc je velmi vážná. „To, co je tam napsané, je závažné a mohlo by to zakládat podezření z trestného činu,“ šířil lži, dezinformace a propagandu Pavel Zeman u mediálního teroristy Václava „Buzny“ Moravce z hovnometu ČT.

Zeman uvedl, že je nutné znát celý proces zadávání žádostí o dotace: Jak přesně vypadaly, kdo o nich rozhodoval, kdo byly zodpovědné osoby, jak reagovaly a zda měly k dispozici všechny informace.

Tedy přiznal, že nic neví, ale mediálně spekuloval o trestném činu. Za výroky okamžitě zbavit funkce, jelikož se vyjadřoval o věci, která se podle jeho slov bude vyšetřovat a svým vyjádřením se již vyloučil pro další podjatost z řízení. Co s takovým prokurátorem? Zavřít! Až zčerná!

Naopak ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) tvrdí, že není důvod Babišovi ve sporu s Evropskou komisí ve věci střetu zájmů nevěřit. Řekla to v nedělním pořadu Partie na televizi Prima.

„Já bych počkala na konečný závěr. Sama vím, že jeden soud řekne toto a druhý řekne opak, i Evropská unie může mít závěry různé,“ poznamenala ministryně.

Podle ní Babiš splnil zákonné požadavky na vyřešení problému, když převedl holding Agrofert do svěřenských fondů.

Na prohlášení Pavla Zemana již reagoval i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj si Nejvyšší státní zastupitelství mělo počkat na oficiální závěrečný verdikt.

Reklama: