DJ Trump při návštěvě Británie nazval mu-slimáckého starostu Londýna „úplným lůzrem“

LONDÝN | Americký vůdce Donald John Trump v doprovodu své manželky Melanie přicestoval v pondělí na třídenní státní návštěvu Spojeného království, během níž absolvuje slavnostní recepci v Buckinghamském paláci a setká se s odcházející premiérkou Theresou Mary May. Informovala o tom agentura AFP.

Americký prezident Donald Trump a mu-slimácký londýnský prašivý pes Sadiq Khan

Trumpa s manželkou Melanií na letišti přivítal britský ministr zahraničí Jeremy Hunt. V první den se Trump setká s členy britské královské rodiny včetně královny Alžběty II. a prince Charlese a absolvuje slavnostní recepci v Buckinghamském paláci.

V úterý má šéf Bílého domu na programu setkání s britskou premiérkou Theresou May. Návštěva vůdce Spojených států (SS) přichází téměř rok po jeho poslední oficiální návštěvě monarchie, kdy šéf Bílého domu spolu se svou manželkou Melanií strávili s Alžbětou II. na Windsorském hradě zhruba 45 minut.

Setřel mu-slimáka a přivandrovalce v čele Londýna

Sadiq Khan – nechutná islamistická špína v čele Londýna | foto: alchetron.com

„Jste úplný lůzr!“ vzkázal americký vůdce na adresu starosty Londýna a pákistánského mu-slimáckého přivandrovalce Sadiqa Khana. Ještě předtím, než DJ Trump na letišti nasedl do letadla, prohlásil o tamním starostovi, že je „naprostý lůzr“. K tomu navíc dodal, že práci na svém postu starosty vykonává strašně.

„Sadiq Khan, který podle ostatních velmi špatně vykonává funkci starosty Londýna, se uchýlil k hloupým a špinavým trikům ohledně příjezdu amerického prezidenta, tedy nejdůležitějšího spojence Spojeného království. Je to úplný loser a raději by se měl soustředit na městskou kriminalitu, nikoli na mě,“ napsal DJ Trump na svém účtu na Twitteru.

V této souvislosti americký lídr dále poznamenal, že mu londýnský starosta připomíná starostu New Yorku Billa de Blasia. Ten podle něj také „pracuje hrozně“. Prohlášení DJ Trump učinil v letadle, a to těsně před svým příjezdem do Velké Británie. „Přistávám!“ dodal.

Trump reagoval na lži a štvanici prašivého psa Khana

Vepř šoustá Mohameda | foto: freedomdaily.com

V sobotu 1. června londýnský starosta Khan srovnal jazyk, který používá Trump na shromáždění svých stoupenců s rétorikou fašistů 20. století.

„Prezident Trump je jedním z odporných příkladů rostoucí globální hrozby. Ve světě se šíří radikální pravice, která ohrožuje naše těžko vydobytá práva, svobody a hodnoty, které více než 70 let slouží základem našich liberálních, demokratických společností,“ lhal a šířil nenávist prašivý pákistánský pes přivandrovalý do Anglie.

Podle něj není britské, aby americkému prezidentovi rozvinuli červený koberec. Podle něj Trump spolu s dalšími pravicovými lídry v Evropě, mezi kterými zmínil Matteo Salviniho z Itálie nebo Marine Le Pen z Francie, používají stejné tropy dělící společnost jako fašisté ve 20. století, aby si získali podporu. Šířil islamistický nešitý vepř lži.

Donald John Trump ve své prezidentské kampani na adresu podobných jako Khan, tedy mu-slimáckých přivandrovalců prohlásil, že by měli být na hranicích stříleni kulkami smočenými v prasečí krvi.