Miliony Chvilek mají nedemokratické podhoubí. Emanuel Moravec by je jako vrcholný kolaborant chválil

PRAHA | „Emanuel Moravec se tetelí v hrobě.“ ‬Ovčáček poukázal na nedemokratické podhoubí Milionu chvilek, takovým titulkem uvádí světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, článek ve kterém odkazují na komentář, kterým mluvčí prezidenta Ovčáček, odsuzuje na dnešek plánovanou taškařici na Václavském náměstí, kam bude autobusy svážena klaka placených demonstrantů – bůh ví odkud.

zleva Miloš Zeman a Jiří Ovčáček | reprofoto: PL

Na dnešek je naplánována další demonstrace z dílny spolku Milion chvilek pro demokracii. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na svém Facebooku přidal nový příspěvek, který se týká právě tohoto spolku a jeho nedemokratickém podhoubí.

Jiří Ovčáček reaguje na twitterový příspěvek Ondřeje Zemana, který je členem organizace dobrovolníků na Jižní Moravě Společně Brno.

Ten na Twitteru píše: „Zločinec je ten, kdo ukradne chleba, ale i ten, který někoho zabije. Okupant má také různá ‚odstupňování‘, když to blbě řeknu. Rudá armáda byla okupační. K dobru jim budiž připsáno, že vyhnali slabší okupanty,“ uvedl Zeman na Twitteru.

Ovčáček na tato slova reaguje a poukazuje na nedemokratické podhoubí Milionu chvilek nenávisti: „Jestli ještě někdo pochybuje o nedemokratickém podhoubí Milionu chvilek nenávisti, nechť se seznámí se stanoviskem jeho brněnského zástupce k osvobození ČSR od nacismu. Emanuel Moravec se tetelí v hrobě,“ píše hradní mluvčí a přidává fotografii příspěvku Ondřeje Zemana.

O něco později Jiří Ovčáček na svém Facebooku zveřejnil další příspěvek, ve kterém poukazuje na to, že skutečná svoboda je možná jen v demokracii bez přívlastků: „Zajímavé, že předzvěstí totality je přívlastková demokracie. Komunistické totalitě předcházela lidová demokracie. Nyní nám vnucují liberální demokracii… Skutečná svoboda je možná jen v demokracii bez přívlastků!“ upozorňuje Jiří Ovčáček.


Emanuel Moravec byl český politik, legionář, voják z povolání, teoretik válečnictví, publicista a ministr školství a lidové osvěty protektorátní vlády.
Patřil k nejaktivnějším představitelům české kolaborace s nacistickým okupačním režimem za Protektorátu Čechy a Morava v letech 1939-1945.