Diskriminace českých zaměstnanců ve prospěch Ukrajinců je nepřijatelná

PRAHA | Je pro mne nepřijatelné, že vláda ČR odsouhlasila diskriminaci českých zaměstnanců ve prospěch Ukrajinců, stojí v prohlášení předsedy Asociace samostatných odborů a předsedy OSPZV-ASO ČR.

Ilustrační snímek

„Vláda ČR tím popřela základní pracovní a sociální práva českých občanů a zaměstnanců. Jsou tak porušovány zákony České republiky, ale i Evropská sociální charta. Musí platit princip za stejnou práci stejná odměna,“ míní Bohumír Dufek.

Dále píše, že rozhodnutím vlády jsou porušovány zákony České republiky, ale i Evropská sociální charta. „Musí platit princip za stejnou práci stejná odměna,“ připomíná.

„Kategoricky odmítám zásadní porušení občanských práv českých občanů. Na zrušení této nemravné normy je třeba připravit vyhlášení Generální stávky, která by donutila MPSV ke zrušení přijatého opatření. Generální stávku je potřeba podpořit totální blokádou Prahy, aby si všichni uvědomili, jak se žije českým občanům a jaká je skutečná životní úroveň zaměstnanců a důchodců,“ uvedl.

Své prohlášení uzavřel slovy: „Nikdy jsem nic takového neodsouhlasil a ani Rada hospodářské a sociální dohody ČR nic takového neprojednávala. Jsem přesvědčen, že budu podpořen většinou odborářů a zaměstnanců.“